Poděkování sponzorům – nové hasičské vozidlo SDH Kopytov

Děkujeme moc našim vstřícným sponzorům za finanční dar pro nákup nového hasičského  dopravního vozidla SDH Kopytov.

Ing. Jaroslav Kania (Náměstek Hejtmana MSK )

Mgr. Andrea Babišová ( Poslankyně ČR )

Martin Hakauf

Moravskoslezský Kraj

Czechoslovak Group

Fa Vanesta Bohumín

Fa Bonatrans Group

Fa Bekaert

Fa Tatra Defence Vecicle

Politické Hnutí ANO Bohumín

 

Kopytovští hasiči mají nový dopravní automobil VW Transporter,

na vozidlo přispěl Moravskoslezský kraj a sponzoři.

 

V sobotu 11.5.2019 kopytovští hasiči u příležitosti oslav dne hasičů ( Patrona – Svatého Floriána)  slavnostně převzali nové dopravní vozidlo Volkswagen Transporter T6. Na obnově dopravního vozidla pracoval výbor SDH Bohumín- Kopytov již dva roky.

Vozidlo bylo pořízeno z dotace Moravskoslezského kraje a těchto sponzorů:                                                                       CSG a.s., Bonatrans Group a.s. , Bekaert a.s. , reklamní agentura Vanesta Bohumín, Martin Hakauf,                               Ing. Jaroslav Kania (náměstek hejtmana), Mgr. Andrea Babišová ( poslankyně ČR),  Tatra Defence Vehicle.

SDH Kopytov se rovněž nemalou částkou podílelo na spolufinancování nákupu vozidla.

Volkswagen Transporter T6 Combi je poháněn naftovým dvoulitrovým čtyřválcem o výkonu 110 KW. 9-ti místní vůz je vybaven klimatizaci a nezávislým přídavným topením pro posádku. Zadní nástavbu pro umístění požární techniky a usazení přední kamery, provedla firma Komet – Pečky. Instalaci výstražného zařízení provedla firma Holomy           (Valašské mezíříčí)  podle nových technických podmínek MV GŘ HZS ČR. Vozidlo je vybaveno analogovou vozidlovou rádiostanici Motorola GM 360. V rámci povodňové polohy Kopytova, (nejníže položené části MS Kraje bylo do vozidla instalováno rozhlasové zařízení. Součásti výbavy vozidla je dobře vybavená zdravotní brašna včetně automatického externího defibrilátoru AED a kyslíkem. Součásti vozidla je, kalové čerpadlo Heron, motorová pila, hasicí přístroje, svítilna ledlenser I18R aj. Zadní část vozidla je vybavena směrovou alejí. Polepy vozidla provedli členové SDH Bohumín- Kopytov svépomoci.

Novému automobilu, který nese jméno JAREK, požehnal místní farář Otec Kalista za účastí praporu SDH Kopytov, družebních polských hasičů OSP Gorzyce a SDH Dětmarovice.

V historii kopytovských hasičů je to poprvé co náš sbor získal nové vozidlo. Což nás velice těší.

Jménem kopytovských hasičů děkujeme poslankyni a zastupitelce města Bohumín Mgr. Andrei Babišové (ANO), náměstkovi hejtmana MSK Ing. Jaroslavu Kaniovi (ANO), po kterém je vozidlo pojmenováno a výše zmíněným sponzorům.

Pevně věříme, že vozidlo nebude pomáhat jen lidem v nesnázích ale hlavně k přepravě dětí – mladých hasičů na hasičské soutěže na které se vždy moc těší.

Michal Mlynkec                                        František Mlynkec

Starosta SDH Kopytov                               Velitel SDH Kopytov

 

 

 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *