Krizový grant Nadace ČEZ – ŠITÍ ROUŠEK HASIČI KOPYTOV 07.04.2020

https://www.mesto-bohumin.cz/cz/zpravodajstvi/aktuality/24409-nadace-cez-podporila-nemocnici-dobrovolne-hasice-i-seniory-pomahaji-i-firmy.html

SH ČMS

Sbor Dobrovolných Hasičů

Bohumín – Kopytov

Sídlo: Šunychelská 34

Bohumín – Kopytov 735 81

IČO: 75060779

e-mail:sdhkopytov@seznam.cz

čú: 199911628/0300

tel: 732 320 478 ,736 229 875

www.sdhkopytov.cz

Vyřizuje: Michal Mlynkec – starosta SDH

František Mlynkec – velitel SDH

 

 

Vladislav Sobol

mluvčí Skupiny ČEZ

Krizový grant Nadace ČEZ

 

Tisková zpráva – Šití roušek Hasiči Kopytov.

 

  1. Jak vás napadlo o grant požádat?
  2. Co jste přesně v rámci grantu nakoupili/pořídili?
  3. Jak a pro koho jste to použili/použijete?
  4. Jedna/dvě vaše věty, které bych mohl použít jako přímou řeč ke grantu… – např. jak a v čem vám to pomohlo, případně cokoliv dalšího.

 

Ad. 1

Naše tři hasičky samy od sebe roušky v rámci svých látkových zásob šily už od počátku měsíce březen 2020. Během měsíce ze svých zásob ušily až 180 ks roušek (které jsme předaly Záchranná Služba Bohumín, senioři Kopytova a Charita Starý Bohumín. Dne 27.03.2020 jsme na webu Město Bohumín zhlédli nabídku krizového grantu Nadace ČEZ. Následující den František Mlynkec neváhal a ihned  o krizový grant požádal. Do dvou dnu nám došla bleskově podepsaná smlouva o schválený krizový grant v hodnotě 50.000,-Kč. Nákupu materiálu a organizaci šití roušek se zhostil  Michal Mlynkec.

 

Ad. 2

V rámci krizového grantu jsme nakoupili:

Látku 100% bavlna na cca 2.000 ks roušek, nůžky, šicí stroje, nitě, žehličky, příze, gumičky atd.

 

Ad. 3

V současné době ke dni 07.04.2020 se nám podařilo ušít cca 450ks roušek, které jsme předali

kde je nejvíce zapotřebí. ( Domov důchodců Starý Bohumín, Charita Starý Bohumín – dům pokojné stáří Sv. Františka, Záchranná Služba Bohumín). Šití roušek máme rozděleno do více etap, roušky chceme předat nejvíce potřebným rizikovým skupinám. Chceme se kromě senioru také zaměřit na Integrovaný Záchranný Systém třebas rodinám a členům Městské Policie Bohumín a HZS Bohumín.

 

Ad. 4

V současné době za Hasiče Kopytov roušky šije šest obětavých hasiček a dobrovolnic

(Marie Knapková – Šunychl, Martina Dudová – Kopytov, Šarka Grymmanová – Záblatí, Jana Korhelová – Rychvald, P. Krobotová – Starý Bohumín, Darina Kučová – Nový Bohumín). Ostatní hasičky a hasiči látku stříhají a následně roušky perou a žehlí. Do organizace šití roušek jsme zapojily 13 hasičů a hasiček SDH Kopytov.

Materiálu – látky k šití roušek máme cca na 3.100 ks ( 2.000ks nákup z grantu nadace ČEZ,

1.100ks – sponzorský dar Hasiči Kopytov a Fa Moje Galanterka Ostrava.)

Na nákup látky také dobrovolně 3.000Kč finančním příspěvkem přispěl náš hasič Ing. Karel Gonsior.

 

Všem obětavým hasičům a dobrovolníkům, kteří se do této náročné a solidární pomoci zapojili

patří Veliký – SRDEČNÝ DÍK.

Michal Mynkec

Starosta SDH Kopytov

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *