Den IZS pro ZŠ Beneše Bohumín 24.06.2022

https://www.mesto-bohumin.cz/cz/zpravodajstvi/videoarchiv/7584-tik-bohumin-aktualne-od-2-do-8-7-2022-2.html

https://www.vscr.cz/organizacni-jednotky/vazebni-veznice-ostrava

DEN IZS PRO ZÁKLADNÍ ŠKOLU BENEŠE V BOHUMÍNĚ

V pátek 24.6. proběhl na základní škole Tř.Dr.E.Beneše den IZS .

Celodopolední akce vypukla v 8hodin ráno cvičným požárním poplachem, kde si učitelé nacvičili evakuaci tříd na volné prostranství vedle školy. Poté se všechny třídy přesunuly na sportovní hřiště nedaleko dálnice u bunkru.

Pro žáky školy byly připraveny stanoviště na téma ochrany obyvatelstva, požární ochrany, bezpečnost v silničním provozu. Dále měli žáci možnost si osahat své dovednosti v poskytování první pomoci, kde si na figuríně vyzkoušeli resuscitaci, poskytování první pomoci při krvácení a zlomeninách. Zajímavým zpestřením byly ukázky psovodů všestranné kynologie Vazební věznice Ostrava. Žáci mohli nahlédnout do malého eskortního vozidla a vyzkoušet si donucovací prostředky, především poutání a detektory kovu. Domů také dostali pexeso a vystřihovánku vězeňského autobusu. V rámci programu nechyběla ukázka hašení požáru za pomoci hasicího přístroje. Závěr ukázek patřil těm nejmenším, mladí hasiči z Kopytova provedli ukázku požárního útoku. Akci připravil sbor dobrovolných hasičů Bohumín Kopytov ve spolupráci s Městskou policií Bohumín, Český červený kříž Ostrava, Český červený kříž Bohumín Šunychl, Vazební věznice Ostrava

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *